Kombinované kladivo Makita HR2470T - Test

kombinované kladivo makita hr 2470 t

Každý domáci kutil alebo poriadny pracant by mal vlastniť kvalitnú výbavu. Je jasné, že ak chcete investovať do veci, ako je kombinované kladivo, prajete si, aby sa vám táto investícia skutočne vyplatila. Čo je najlepšie urobiť, keď si neviete rady s výberom? Test skúseností s jeho používaním. My vám preto teraz sprostredkujeme skúsenosti užívateľov s kombinovaným kladivom Makita HR2470T v kocke.

Kombinované elektro pneumatické kladivo Makita HR2470T

Jedná sa o veľmi výkonného pomocníka svojím vzhľadom pripomínajúceho zo všetkého najviac vŕtačku. A ono na tom niečo bude. Jednou z jeho funkcií je aj klasické vŕtanie. Ako je však u kombinovaných kladív zvykom, zvláda aj sekacie práce. Makita  HR2470T zvláda však ešte ďalší neoceniteľný úkon, a tým je zmes oboch - tzv. vŕtanie s príklepom a už to je dôkazom akéhosi vyššieho štandardu. Menej kvalitným kombinovaným kladivám tretia funkcia chýba.

Tento nástroj japonského pôvodu váži asi 3 kilogramy, čo predstavuje snahu o kompromis medzi pohodlnosťou a praktickosťou. Vďaka tejto váhe vám nebude kladivo pri práci toľko uhýbať a zároveň ho bez problémov unesiete. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o stroj pomerne výkonný, disponuje dvojitou izoláciou.

Čo sa bezpečnosti týka, ani tu nezostáva pozadu. Okrem spomínanej izolácie nechýba samozrejme poistka, aby vám kladivo nezačalo pracovať počas pauzy. Výrobca tiež zapracoval na lepšom odvode prachu, čo prispieva zdraviu aj komfortu užívateľov. Čaká vás však pomerne dosť nastavovania. Okrem funkcie, ktorú práve budete potrebovať, máte možnosť vybrať aj smer otáčania vrtáka či rýchlosť spúšťania. Nechýba tiež ďalšie veľmi dobrá vychytávka, totiž obmedzovač krútiaceho momentu, ktorý spôsobí, že sa činnosť zastaví, akonáhle narazíte na prekážku.

Makita hr 2470 t

 

Využitie kombinovaného kladiva Makita HR2470

Kombinovaná kladivá majú mnohostranné využitie predovšetkým na stavbách. Dá sa povedať, že ich hlavnou špecialitou sú vrty do betónu, čo je dosť špecifický materiál, ale aj napr. hĺbenie drážok v stene pre elektrické vedenie atď.

Čo na kombinované kladivo Makita HR2470 hovoria jeho užívatelia?

Ak by sme sa pozreli na väčšinový názor, videli by sme veľmi dobrý výsledok (viz. klady a zápory níže). Aj napriek drobné výnimky sa Makita HR2470T prakticky pod 80% hranicu hodnotenia nedostane. Väčšina pracantov, ktorí majú s týmto prístrojom skúsenosti, by ho odporučila svojim priateľom a kolegom.

Klady

mnakita hr 2470 t

Kombinované kladivo Makita HR 2470 T
Príkon: 780 W kombinované kladivo makita hr 2470 t
Priemer vŕtania do betónu 24 mm 
Priemer vŕtania do ocele 13 mm 
Priemer vŕtania do dreva 32 mm
Sila jednotlivého príklepu 2,7 J 
Hmotnosť: 3 Kg


Pomer ceny a kvality

Na Slovensku sa vŕtacie a sekacie kladivo Makita HR2470 pohybujeme cenovo okolo 150 eur. Na svetových trhoch sú cenové rozdiely od rôznych predajcov často výrazne odlišné, avšak vyše 90 % užívateľov súhlasí s tým, že cena skutočne zodpovedá očakávaniu od odvedenej práce a považuje ju za primeranú.

Ak ste sa ešte nerozhodli pre vrtacie kladivo makita HR 2470 t odporúčame Vám pozrieť si porovnanie komboinovaných kladív: Vrtacie kladivo makita alebo bosch ? 

 

Makita HR2470T sa teší silnej popularite ak medzi domácimi kutili, tak v okruhu profesionálnych robotníkov a remeselníkov. Je to skutočne účinný pomocník za rozumnú cenu s nepatrnými vyššie opísanými chybičkami, ktoré však možno vzhľadom k jeho prínosu a kvalite smelo prehliadnuť.