Mechanické Metly Kärcher až 5x Rýchlejšie Zametanie

mechanické-metly-kärcher

Mechanické metly udávajú koniec inokedy prácnemu, namáhavému a nekonečnému zametaniu. Stačí len stlačiť tlačidlo, prejsť s nimi po lokálne či plošne znečistenom povrchu a je hotovo - 5x rýchlejšie ako s obyčajnou metlou. Pri práci s metlou nepotrebujete zásuvku. Tohto mechanického pomocníka totiž môžete nabíjať prostredníctvom akumulátora a nabíjacieho adaptéra v čase, keď máte podlahy i vonkajšie plochy pekne čisté, čo je s metlami Kärcher takmer stále.

1) Mechanická metla Kärcher K 55 Plus

Mechanická metla značky Kärcher K 55 Plus je ideálnym pomocníkom v domácnosti, vďaka ktorému budú vaše podlahy vždy čisté. Metla 21. storočia je vybavená batériou, takže je vždy okamžite pripravené na použitie! Ľahko a rýchlo tak vysajete všetky omrvinky.

Zametač je vybavený aj špeciálnymi kefami, ktoré oceníte predovšetkým, ak máte domáceho maznáčika. Jedným ťahom vyčistí podlahu nebo zbaví chlpov koberec, ktorý ste predtým ťažko čistili. Z kefy potom srsť odstránite veľmi rýchlo a hygienicky. Kefu možno veľmi jednoducho vymeniť za inú. Mechanická metla Kärcher vám v domácnosti nezaberie takmer žiadne miesto, jednoducho ju zavesíte na nástenný držiak, ktorý je súčasťou príslušenstva. Súčasťou vybavenia je tiež akumulátor a nabíjací adaptér.

Batériu tak môžete nabíjať aj mimo stroj. A čo keď sa batéria behom upratovania  vybije? Vtedy rozhodne nemusíte prerušiť prácu, pretože je k dispozícii aj druhý výmenný akumulátor. Ovládanie metly je veľmi jednoduché a pohodlné a to predovšetkým vďaka ergonomickej rukoväti, ktorá sa pohodlne uchopuje a teleskopické tyči, kedy si sami nastavujete dĺžku zodpovedajúci vašej postave. Nožný spínač umožňuje, že sa pri procese mechanického zametaní nemusíte jediný raz zohnúť a namáhať tak svoj chrbát.

 

Výhody mechanickej metly Kärcher K 55 Plus

 •  Jednoduché ovládanie vďaka ergonomickej tyči a nízkej hmotnosti prístroja.
 • Špeciálne vybavenie - kefka, náhradný akumulátor, nabíjací adaptér, nástenný držiak. Samotná batéria má dlhú životnosť.
 • Nedostali ste sa s vaším predchádzajúcim vysávačom ku kraju nábytku, a tak u neho zostával prach a nečistoty? Metla Kärcher sa dostane až k stene či nábytku, bez toho aby ho akokoľvek poškodila.
 • Metla je nízka, môžete teda vysať aj pod sedačkou, posteľou a ďalšími priestormi, pod ktorými sa čistota veľmi ťažko udržiava.
 • Nemusíte stále dokola kupovať nové vrecka. Metly majú nádobu, z ktorej nečistoty ľahko vysypete do odpadkového koša, bez toho aby ste prišli do kontaktu so špinou.
 
 

Nevýhody mechanickej metly Kärcher K 55 Plus

 • Metla nemá signalizáciu dobíjania, teda je potrebné dobu dobíjania stroja odhadnúť.
 • Dlhá doba nabíjania.

Skúsenosti užívateľov

Ľudia sa často sťažujú, že sú podobné výrobky veľmi ťažké a po každom vysávaní je tak bolí paže a chrbát. Zákazníci, ktorí majú skúsenosť s metlami Kärcher K 55 Plus si naopak pochvaľujú ľahkú manipuláciu s prístrojom, pretože váži len 2 kilogramy, čo je jeho obrovská výhoda voči konkurencii. Niektorí zákazníci považujú za veľkú výhodu dostupnosť servisu aj prípadné náhradné diely. Mnoho zákazníkov si produkt zakúpilo práve kvôli prítomnosti domácich maznáčikov v byte. Upratovanie s metlou Kärcher K 55 Plus je ďaleko rýchlejšie a pohodlnejšie, než s klasickým vysávačom, ktorý musíte zložito zostavovať, prenášať a zapájať do zásuvky.

Cena / kvalita

Cena mechanické metly Kärcher K 55 Plus sa pohybuje už od 80 EUR, čo je veľmi priaznivá cena, vzhľadom ku kvalite výrobku.

Celkové hodnotenie

Metla Kärcher K 55 Plus je vhodná pre ľahké a bleskové upratovanie kuchyne po každej príprave jedla. Vďaka prístroju všetky omrvinky veľmi jednoducho vysajete, lebo je metla okamžite k dispozícii, a omrvinky tak nie sú roznášané ďalej po byte. Hodí sa predovšetkým pre upratovanie chlpov po zvieratách. Najväčšiu výhodu predstavuje ľahká manipulácia.

Prístroj sa hodí pre krátkodobejšie vysávanie menších vnútorných plôch.

2) Zametacie Stroje Kärcher S 650

Zametací stroj Kärcher S 650 slúži pre vonkajšie využitie. Zametáte s ňou chodníky, cesty, a to ďaleko rýchlejšie, než s obyčajnou metlou a lopatou. Navyše bez námahy. Nečistoty metla vsaje do nádoby, ktorú potom jednoducho vyčistíte. Jedná sa o veľmi výkonný prístroj, ktorý je vyrobený z veľmi kvalitného materiálu. Obsahuje dve bočné metly a ergonomické držadlo, pomocou ktorého s prístrojom ľahko manipulujete. Držadlo je posuvné a sklopné, takže si ľahko nastavíte potrebnú výšku a naviac tiež ušetríte miesto v garáži. S túto vonkajšou mechanickou metlou zametiete väčšie plochy (do 40 m2), rohy aj kúty.

Výhody zametecieho strojha Kärcher S 650

 • Výkonnosť stroja.
 •   Ušetrenie času.
 •   Jednoduchá manipulácia a pohodlné držanie prístroja.
 •   Pohodlné uloženie prístroja.
 •   Na rozdiel od klasické metly sa pri zametaniu nepráši.
 •   Stroj je veľmi tichý a rýchly.
 

Nevýhody zametecieho stroja Kärcher S 650

 • Ťažko sa vyrovnáva s nerovným povrchom.

 

Skúsenosti užívateľov

Užívatelia si pochvaľujú, že vďaka výkonnému prístroju ušetrí veľa času. Upratovanie, ktoré im predtým zabralo niekoľko hodín, teraz zvládnu za 20 - 30 minút! Niekedy je potrebné použiť tuhšia kefu, napríklad v prípade potreby odstránenia machu. Mechanickú metlu si už kúpilo niekoľko alergikov, aby sa zbavilo nepríjemného prachu, ktorý sa okolo nich pri používaní obyčajné metly víril. Niektorí používatelia sa sťažujú na príliš časté vyprázdňovanie nádobky, vo většině prípadoch ide však iba o Podľa recenzií nie je možné týmto prístrojom pohltiť väčšie predmety ako je lístie alebo vetvičky.

Celkové hodnotenie

Prístroj je vhodný pre zametanie vonkajších plôch s menšími nečistotami. Priamo ideálne je potom na bežné upratovanie dvore, či chodníkov okolo domu. Metla Kärcher S 650 sa nehodí pre jesenné upratovanie lístia, alebo zber trávy po jej posekaní.

Cena / kvalita

Mechanickú vonkajšiu metlu Kärcher S 650 kúpite od 150 EUR. Pomer ceny a kvality výrobku  je zodpovedajúci.

3) Zametací stroj Kärcher S 550

Mechanická metla Kärcher S 550 je v podstate o triedu nižšie avšak cenovo dostupnejším variantom vyššie opísaného typu mechanické metly S 650. Ochudobnená je iba o jednu bočnú metlu, disponuje maximálnym plošným výkonom 1600 m2 / h, čo je o 200 m2 / h menej ako u S650 a je vhodná na plochy do veľkosti 30 m2. Výhody, nevýhody aj skúsenosti užívateľov s týmto typom metly sú takmer totožné ako pri type mechanické metly Kärcher S 650. Mechanická metla Kärcher S 550 je vhodná pre vonkajšie upratovanie chodníkov, ciest, vjazdov na dvor i do garáže.