Omicron GAMA 160

Invertorové zváračky GAMA 160 sú určené na zváranie obalovanými elektródami (MMA) a metódou netaviacej sa wolframovej elektródy (TIG) pri montážnych prácach.
Invertor je vybavený funkciami :
HOT START
ANTISTICK
ARC...
Kód: 361-GAMA160
Cena bez DPH: 190,83 €
Cena s DPH: 229,00 €
Aktuálna zásoba: Na objednávku do 7 dní *
Možnosti dopravy

+

Omicron GAMA 160

Popis

Invertorové zváračky GAMA 160 sú určené na zváranie obalovanými elektródami (MMA) a metódou netaviacej sa wolframovej elektródy (TIG) pri montážnych prácach.
Invertor je vybavený funkciami :
HOT START
ANTISTICK
ARC FORCE
a prepínačom charakteristiky MMA-TIG na výber vhodného zváracieho procesu. Výbavený je remeňom na prenášanie , prepínačom MMA - TIG, kontrolkou prehriatia. Ovládacím potenciometrom zváracieho prúdu.
Vzhľadom na svoju cenu a výkon dokáže uspokojiť ako amatérskych zváračov, tak i drobné prevádzky, kde nie sú kladené nároky na vyššiu záťaž zváračky.
Doporučujeme zváracie káble 3m/16mm2 - viď. príslušenstvo
Čo znamená zaťažovateľ? Meranie prebieha pri teplote okolia 40°C v 10 minútovom pracovnom cykle, ktorý je 100% času. Zváračka má napr. udávaný zaťažovateľ: 160A pri 35% a 120A pri 60%. Tento konkrétny parameter znamená, že pri teplote okolia 40°C, do zásahu tepelnou ochranou môžeme nepretržite zvárať prúdom:160A 3,5 minúty, potom nechať pauzu k ochladeniu 6,5 minúty. Alebo zvárať prúdom 120 A po dobu 6 minút a potom urobiť pauzu na chladenie 4 minuty. 10 minút = 100%, čo znamená, že zváračku môžete na zaťažení 95A využívať bez prestávky. Samozrejme pokiaľ je teplota okolia nižšia než 40°C sú parametre zaťažovatela násobne priaznivejšie. V praxi si predstavte situáciu za akej se bežne pracuje: teplota okolia menej ako 20°C, zvárací prúd 60-90 A. Priemerný čas na vytvorenie zvaru cca 1-2 min. Zvlášť u zváračiek MIG-MAG.
Čo znamená MMA/TIG?
MMA (Manual Metal Arc) je metóda ručného zvárania elektrickým oblúkom s použitím obalovaných zváracích elektród. Zdrojom pre zváranie môže byť napätie AC – striedavé (trafozváračky) alebo DC – jednosmerné (invertory). Takmer všetky obalované elektródy sa pripájajú ku kladnému pólu + zdroja. Zemniaca svorka sa pripojí k zápornému – pólu zdroja. Len vo výnimočných prípadoch pri použití kyslých elektród se urobí prepólovanie.
TIG (Tungsten Inert Gass) alebo tiež nemecky WIG (Wolfram Inert Gass) – zváracia metóda predstavuje zvárací postup, ktorý využívá teplo uvolňované zo zapáleného elektrického oblúka, udržiavaného medzi neroztavitelnou elektrodou (wolfram) a zvarovaným dielom. Wolfrámú elektródu drží zváracia pištol vhodná pre prenos potrebného zváracieho prúdu, ktorá chráni samotnú elektródu a zvarovací kúpeľ pred atmosférickou oxidáciou prostredníctvom prúdu inertného plynu (obvykle Argon Ar 99,5%), prúdiaceho z keramickej hubice. Môže sa použiť ručné prídávanie zváracieho materiálu, alebo zvárať len natavením okrajov zvarencov.
Ľahké zapálenie elektrického oblúku, plynulá regulácia, tepelná ochrana, vzduchom chladený prístroj

Technické parametre:
- Napájacie napätie:230
- Príkon (kVA):5ED
25% výkon:160 AED
60% výkon:110 AED
100% výkon:80 A
- Prúdový rozsah (A):10-160
- Napätie naprázdno (V):80-90
- Istenie (A):22
- Rozsah (priemer) elektród (mm):1,0-4,0
- Rozmery Š, V, D (mm):130 x 210 x 270
- Hmotnosť:5,1 kg
Pre tento produkt neexistuje žiadne video.